Zápasy
út 19.8.2008 | Michal Luňák, Lukáš Souček

Hradec v Chrudimi vedl, nakonec prohrál 6:2

Zápasové menu

Hradečtí hokejisté ani sedmé přípravné utkání nedokázali dovést do vítězného konce. Přitom v polovině zápasu byli ve vedení. Díky brankám Davida Nedorosta a Patrika Moskala vedli 2:1. Chrudimští však dokonale využili domácí prostředí ve svůj prospěch a průběh zápasu otočili. Ještě před přestávkou se dostali do jednogólového vedení a ve třetí třetině své dílo dalšímí třemi brankami dokonali. Chrudim tak navázala na předešlé výborné výsledky, kdy dvakrát porazila Jihlavu. Hradečtí na první vítězství zatím stále čekají.

Přípravné utkání na chrudimském zimním stadiónu odstartovala šance Lukáše Valka ve třetí minutě úvodní třetiny, ale sám před hradeckým brankářem Koutským se svým zakončením neuspěl. Hradec se do první šance dostal v přesilové hře, kde Ulehla minul odkrytou branku Lukáše Šrámka po ideální přihrávce Buriana. V deváté minutě posunul Kadlec do jízdy Koudelkovi, ale ten v samostatném úniku na chrudimského brankáře nevyzrál. O minutu později byl vyloučen hradecký Zukal a Chrudim se v přesilové hře ujala vedení. Kombinaci exhradeckých hráčů Toužimského s Kolářem zakončil pěknou tečí Tomáš Martinec - 1:0. O chvíli později mohli domácí svoje vedení zvýšit, ale Koutský vychytal útočníka Lukáše Krále. Na konci 13. minuty se sám na Šrámka řítil Kadlec, ale domácí brankář svůj tým opět podržel. V minutě 16. předvedl oku lahodící akci domácí útočník Král. Obhodil si hradeckého obránce Buriana, ale v zakončení ztroskotal na brankáři Koutském. Závěr třetiny patřil hradeckému celku. Nejprve střelu Wonfora Šrámek ještě zneškodnil, ale další útočná akce hradeckých již skončila brankou. Zkušený Martin Filip našel před brankou volného Davida Nedorosta a ten v zakončení nezaváhal - 1:1. Tak i první třetina skončila.

Hned v začátku druhé třetiny měla Chrudim výhodu přesilové hry 5 na 3 po dobu 74 sekund. Usadila se v hradecké obranné třetině, ale brankář Koutský si se šancemi Stavenského a Vyskočila poradil. Ve 24. minutě se na hradeckou branku řítila dvojice Semorád - Bělohlávek, ale druhý jmenovaný svou šanci neproměnil. Udeřilo tak na druhé straně. Martin Filip dojel vyhozený puk, naservíroval do ideální pozice Patriku Moskalovi a ten střelou pod vyrážečku Šrámka poslal Hradec do vedení - 1:2. Hned o minutu později mohlo být opět vyrovnáno, ale agilní obránce Vyskočil na Koutského opět nevyzrál. V polovině utkání Chrudim pomalu začínala hradecké hokejisty přehrávat a odměnou jí byl vyrovnávací gól. Tomáš Martinec vybojoval puk za brankou, přihrál dalšímu exhradeckému hráči Janu Šedovi a ten vyhnal pavouky z horního rohu Koutského branky - 2:2. Hradec mohl jít opět do vedení, ale Nedorost neproměnil samostatný únik v oslabení, když vypíchl na modré puk Kolářovi. Brankář Šrámek si s jeho sólem poradil. I Hradec měl možnost hrát přesilovou hru 5 na 3 a dostal se v ní do jedné velké šance. Jakub Luštinec našel před brankou volného Jana Hrušku, ale ten neuvěřitelně minul odkrytou branku domácích. A tak přišel trest na druhé straně. V přesilové hře se konečně dočkal branky obránce Tomáš Vyskočil. Tomáš Martinec ho našel úplně volného mezi kruhy a zkušený obránce si položil Koutského a poslal domácí do vedení - 3:2. V poslední minutě druhé třetiny mohl hradecký Nedorost vyrovnat, ovšem proti byl opět skvělý Šrámek. Do kabin se tedy šlo za stavu 3:2 ve prospěch domácích.

Do třetí třetiny sice vyjela na led obě družstva, ale na ledě existovalo jen jedno. Chrudim svého soupeře přehrála ve všech směrech a již po 83 sekundách se z branky radoval Lukáš Valko, který využil krásně přihrávky Lukáše Krále a zvýšil na 4:2. Hradec již na tuto branku nedokázal reagovat. Jedinou šanci ve třetí třetině měl Jiří Kadlec, ale jeho střela v přesilové hře skončila ty tyčce chrudimské branky. Ve 48. minutě se v oslabení dostal k puku Tomáš Martinec a za přispění hradeckého obránce Karlíčka se štěstím protlačil puk za záda Koutského - 5:2. Poslední desetiminutovka byla jen ve znamení souboje chrudimských hráčů s brankářem Koutským. Ten však dnes podal vynikající výkon a i přes šest obdržených branek několikrát svůj tým podržel a zachránil od vyššího počtu inkasovaných branek. Střelecký účet zápasu uzavřel opět v oslabení domácí Stanislav Stavenský, který po přihrávce Martince pod padajícím Koutským upravil na konečných 6:2.

Hradec se tak opět nedočkal pocitu vítězství v přípravném duelu. Další možnost pokusit se o první výhru budou mít hradečtí v pátek, kdy zajíždějí na led dalšího nováčka první ligy do Benátek nad Jizerou. Utkání začíná v netradičních 11:00 hodin.